Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Artykuły

2017-10-16

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w ich edukację, za wychowanie, ogromną cierpliwość  i okazywaną sympatię. Podziękowania, ale również i przeprosiny skierowane były do Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji krótki program artystyczny a Chór szkolny wraz z solistami umilił wspólnie spędzone chwile. Podczas uroczystości Pan Andrzej Wesołowski wręczył nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
2017-10-16

Powitanie jesieni

Na powitanie Jesieni dnia 29 września 2017 roku w oddziale przedszkolnym "Smerfy" odbyła się rodzinna impreza z okazji "Święta pieczonego ziemniaka". Wszyscy uczestnicy po zawinięciu "bohatera" spotkania w srebrną folię wrzucili go do ogniska.

Czytaj więcej o: Powitanie jesieni
2017-10-05

Mister Szkoły

Tradycją naszej szkoły są coroczne wybory MISTERA SZKOŁY w ramach obchodów Dnia Chłopaka. Tak było i w tym roku. Należy przypomnieć, że MISTEREM mógł zostać nie tylko superprzystojniak, ale też ktoś grzeczny, uprzejmy i miły (szczególnie dla płci przeciwnej). Dziewczyny wypełniły przygotowane wcześniej ankiety i w ten sposób wybrały Mistera w każdej z kategorii wiekowych.
29 września 2017 roku uroczyście ogłoszono, kto otrzymał ten zaszczytny tytuł.

Czytaj więcej o: Mister Szkoły
2017-09-29

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Nasza szkoła była jedną z 4000 szkół zgłoszonych i biorących udział
w akcji. Wszystkim, którzy uzyskali certyfikat za zdany egzamin - serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2017-09-29

Emerytura to ... nowy początek

26 września 2017 roku Pani Grażyna Pietrzak nauczyciel naszej szkoły odeszła na zasłużoną emeryturę. W podziękowaniu za wieloletnią, sumienną pracę, zaangażowanie na rzecz szkoły – cała szkolna społeczność spotkała się na hali sportowej. Pani Dyrektor Justyna Paszkowska uroczyście podziękowała Pani Grażynie za wszystkie dni, które przeżyła w murach naszej szkoły, za każdą pogodną chwilę, za uśmiech, dobre rady i za serce jakie włożyła przez tyle lat w swoją pracę i wychowanie młodzieży.  Wszyscy odśpiewaliśmy radosne „Życzymy szczęścia” piosenkę z repertuaru grupy Duo Fenix.

Czytaj więcej o: Emerytura to ... nowy początek
2017-09-29

Bezpieczni na wsi

"Bezpieczni na wsi" to program Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czyli KRUS skierowany do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Spotkania z młodymi mają za zadanie zwrócić uwagę na niezbezpieczeństwa czyhające na polskiej wsi podczas prac
w gospodarstwach rolnych. Pogadanka przedstawicelek KRUS zakończyła się egzaminem sprawdzającym utrwaloną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na wsi. Najlepsi zostali nagrodzeni.

Czytaj więcej o: Bezpieczni na wsi
2017-09-26

Sprzątanie świata

Każdego roku uczniowie  naszej szkoły biorą udział w akcji  ,,Sprzątania świata”, która odbywa się w trzeci weekend  września. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Nie ma śmieci  - są surowce”. Uczniowie z naszej szkoły wiedzą, że czysto znaczy pięknie i przyjemnie, a zagadnienia  z zakresu edukacji odpadowej nie są im obce. 15 września  uczniowie z kl.I-III przyłączyli się do akcji i porządkowali najbliższe im otoczenie – teren wokół szkoły, ośrodka zdrowia, sklepu SAM i bloków mieszkalnych. Takie lokalne działania budzą w dzieciach potrzebę dbania o czyste środowisko.  

Czytaj więcej o: Sprzątanie świata
2017-09-26

Problem z aplikacją mobilną Dzienniczek + na telefonach komórkowych

Otrzymaliśmy informację ze strony przedstawicieli firmy odpowiedzialnej za oprogramowanie (Dzienniczek +) aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, iż wszystkie pojawiające się błędy zostały naprawione. Za utrudnienia w imieniu firmy serdecznie przepraszamy.

 Maciej Sadłoń

Informatyk PSP w Tułwicach

Czytaj więcej o: Problem z aplikacją mobilną Dzienniczek + na telefonach komórkowych
2017-09-05

Nabór na stanowisko: kucharz

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tułowicach

ul. Świerczewskiego 21 

49-130 Tułowice

ogłasza nabór na stanowisko: kucharzCzytaj więcej o: Nabór na stanowisko: kucharz
2017-09-04

Rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach

4 września 2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św Rocha w Tułowicach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali rozpoczął się Apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice oraz dziadkowie.

Uroczystość rozpoczęłto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego.  Następnie głos zabrał Pan Andrzej Wesołowski wójt Gminy Tułowice, który podziękował Pani Bogusławie Proskórnickiej za pełnioną funkcję w minionych latach oraz przywitał nową Panią dyrektor - Justynę Paszkowską. Nowa dyrekcja powitała wszystkich serdecznie a szczególne słowa zostały skierowane do uczniów rozpoczynających rok szkolny. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.


Przed nami rok ciężkiej pracy i dużych zmian.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach