ZDROWO JEMY - WSZYSTKO WIEMY

W grupie wiekowej I- III oraz w grupach przedszkolnych "SMERFY i PSZCZÓŁKI zorganizowano konkurs plastyczno - techniczny "ZDROWO JEMY - WSZYSTKO WIEMY" w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole." W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i częstych zmian w systemie nauczania- zawieszono program "Owoce i warzywa w szkole - szklanka mleka dla każdego dziecka." Uczniowie przed przejściem na zdalne nauczanie zapoznali się z regulaminem konkursu.

Konkurs podzielono na dwie kategorie:
- grupy przedszkolne oraz klasy I-II wykonują pracę plastyczną na kartce z bloku technicznego,
- uczniowie klas III wykonują pracę techniczną - przestrzenną.
Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych, technicznych, kreatywności i pomysłowości dzieci,
- propagowanie zasad zdrowego odżywiania,kształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych.
Organizatorzy konkursu oceniając prace zwrócili uwagę na samodzielność wykonania prac, staranność i pomysłowość dziecka.
Każda praca została doceniona przez organizatorów konkursu oraz zorganizowano wystawę prac.