Pasowanie na ucznia

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. 25 października 2021 roku, czterdziestu trzech pierwszoklastistów z dwóch klas pierwszych, ubranych w stroje galowe i birety, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia.

Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać hymn, recytować wiersze i tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Justynę Paszkowską. Dzieci głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą trzymane dyplomy. Na zakończenie uroczystości życzenia i prezenty przekazali: Burmistrz Miasta Tułowice Pan Andrzej Wesołowski oraz rodzice.

Wszystkim pierwszoklastistom w tak ważnym dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze szkolnych obowiązków.