Z TOLERANCJĄ NAM DO TWARZY!

TEN DZIEŃ POWINIEN PRZYPADAĆ CODZIENNIE!

16 listopada przypada Dzień Tolerancji. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim chcieliby bardzo, by ten dzień stał się szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób prześladowanych, nieakceptowanych lub wykluczonych społecznie.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to dzień szczególny, zachęcający do tego, byśmy zwrócili uwagę na drugiego człowieka i spojrzeli na siebie inaczej, postarali się być bardziej wyrozumiali. Warto pamiętać, że nikt z nas nie jest doskonały, a inność nie może być przyczyną dyskryminacji.

Słowo „tolerancja” pojawia się bardzo często w mediach, ale czy wiemy, co oznacza? Samorząd przygotował gazetkę przybliżającą znaczenie tego słowa, promującą empatię i poszanowanie drugiego człowieka. Mnóstwo radości i dobrej zabawy dawała także nasza „fotobudka” pod hasłem „Z tolerancją nam do twarzy!”.