Szkolna Targi Edukacyjne

W czwartek 21 kwietnia 2022 w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne, były okazją do przedstawienia aktualnej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023 oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów przedstawicieli szkół ponadpodstawowych  z młodzieżą.

Podczas Targów zaprezentowało się trzynaście szkół, gościliśmy przedstawicieli: Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu, Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu, Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Opolu, Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu, Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu, Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Opolu, Zespołu Szkół w Tułowicach, Zespołu Szkół w Niemodlinie, TEB Edukacji w Opolu oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych z Nysy. Przedstawiciele szkół promując swoje placówki wręczali zainteresowanym ulotki, gadżety i słodkie przysmaki. Udzielali uczniom odpowiedzi na nurtujące ich pytania, które dotyczyły funkcjonowania szkoły, kierunków kształcenia, nauczanych przedmiotów, rekrutacji czy praktyk. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy stoją przed trudną decyzją związaną z wyborem dalszej drogi kształcenia.