Wycieczka do Zoo we Wrocławiu

11 maja 2022 r. klasy 3a i 3c wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem tej wycieczki było ZOO oraz Afrykarium. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż dojedziemy na miejsce. Kiedy już stanęły przed bramą wrocławskiego ZOO pełne entuzjazmu weszły do tego przepięknego ogrodu. W skupieniu i z ciekawością oglądały wszystkie gatunki zwierząt, uważnie słuchały różnych ciekawostek na temat życia i funkcjonowania niektórych drapieżników.

Największą atrakcją bez wątpienia okazało się Afrykarium. Oczy same rozszerzały się ze zdziwienia. Dzieci mogły zobaczyć rafę koralową z mnóstwem kolorowych ryb. Przechodząc dalej mogły odczuć klimat Afryki Wschodniej i podziwiać hipopotamy nilowe. Idąc dalej  przechodziliśmy przez 18 metrowy przezroczysty tunel,  który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.  Kolejnym punktem wycieczki był spacer Szlakiem Wrocławskich Krasnali.

W trakcie wycieczki poznaliśmy wiele ciekawych historii o krasnalach znajdujących się w Rynku. Co prawda nie odwiedziliśmy każdego krasnala, bo w tym momencie jest ich w mieście już aż 600, ale odwiedziliśmy tego pierwszego i najważniejszego - Papę Krasnala. Do Tułowic wróciliśmy wieczorem bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.