WARSZTATY EKOLOGICZNE

15.09.2022 r. klasy czwarte wzięły udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Aglomerację Opolską. Zajęcia odbyły się w Sali Widowiskowej Domu Kultury.

Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci. Istotnym aspektem programu była również poprawa stanu środowiska poprzez wzrost segregacji odpadów, szczególnie w najbliższym otoczeniu szkoły, a także kształtowanie proekologicznych postaw społeczeństwa.

Uczniowie klas 4 a, b i c podczas warsztatów z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczyli się o:

- prawidowej segregacji śmieci;

- zaletach recyclingu;

- upcyclingu czyli przetwarzania odpadów, które pozwala otrzymać coś o większej wartości, niż rzecz przetworzona;

Bogatsi o wiedzę na temat segregacji śmieci, czwartoklasiści ruszyli na ratunek światu.