SZLACHETNA PACZKA DLA DZIECKA WIĘŹNIA 2022

Po raz pierwszy w naszej szkole zgłosiliśmy się do akcji Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia. Akcja polega na wysłaniu paczki do dziecka, którego ojciec lub matka odsiadują wyrok w zakładzie karnym. Od 2000 roku organizuje ją Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej. Udało nam się wysłać paczki do dwóch sióstr Vanessy oraz Wiktorii , których mama obecnie przebywa w więzieniu.

Wolontariusze Klubu Ośmiu jako uczestnicy  projektu przygotowali „paczki więzi” dopiero po wypełnieniu formularza na stronie Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej oraz po otrzymaniu listu napisanego przez więźnia (mamę), a w nim informacji, do kogo paczka powinna zostać przesłana oraz propozycję świątecznych upominków, które sprawią dziecku lub dzieciom osadzonego radość. Warto zauważyć, iż  „paczka więzi” wysyłana od więźnia, czyli w jego imieniu,  oznacza, że darczyńca zostaje całkowicie anonimowy. Paczki zostały wysłane przez darczyńcę czyli wolontariuszy na adres, pod którym mieszka dziecko, a który został wskazany przez więźnia w liście. Jego imię i nazwisko wpisaliśmy jako nadawcę, dodając nie adres zakładu karnego, ale Domu Wspólnotowego „Barka”, ul. Olszowska 17 Warmątowice, 47-100 Strzelce Opolskie. Chodzi o to, by w razie nieprzyjęcia paczki trafiła ona w pewne miejsce i nie błąkała się gdzieś po Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenia obu sióstr, Vanessy i Wiktorii.