„Pszczoła musi być!” – zajęcia przyrodnicze

Obecnie, w okresie coraz silniejszego rozwoju techniki, pszczoły w atmosferze są najczulszym wskaźnikiem stopnia środowiska naturalnego (podobnie jak raki w wodzie). Ich obecność jest gwarancją naszego życia i zdrowia, dlatego tak ważne jest, by dbać o ich naturalne siedliska i chronić te pracowite stworzenia.

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci z najmłodszych klas miały okazję spotkać się z pszczelarzem i zapoznać się z ideą pasiek typu Flow, które oprócz tego, że dają pszczelarzowi miód, działają na rzecz pszczół. Okazuje się, że pszczelarzem może zostać każdy – i duży, i mały. Dzieci miały okazję obejrzeć ul od środka, obejrzeć jak wygląda miodobranie w wersji „dla leniwych” i przyjrzeć się żywym pszczołom z bliska. Dziękujemy za wartościowe zajęcia!