Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w klasie 1 c

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej klasie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją wpisaną w repertuar uroczystości klasowych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 24 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani Jolanta Siedlak przywitała wszystkich gości, mówiąc o roli dziadków w życiu wnucząt. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także inscenizację pt.” Piekł dziadek babkę” w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja, podobnie jak w ubiegłym roku bardzo dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Po pierwszej części nastąpiła pora wspólnej zabawy. Babcie i dziadkowie bawili się i tańczyli z wnuczętami na parkiecie, a  przygrywał im zespół „Tilo”. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli ciasta i zaangażowali się w prace porządkowe po zakończonej uroczystości. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.