Pierwsze spotkanie klasy I c w bibliotece

W dniu 5 lutego uczniowie klasy I c odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Dla dzieci była to pierwsza szkolna wizyta wśród tak dużej ilości książek. Podczas wizyty dzieci poznały magiczne miejsce, w którym "mieszkają książki".

Na początku zajęć uczniowie wysłuchali Pani bibliotekarki, która ciekawie opowiadała o regułach dotyczących poszanowania książek, zachowania się podczas wypożyczania oraz w czytelni. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie mieli możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki oraz samodzielnie wypożyczyli książki, które ich interesują. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do kolejnych wizyt w bibliotece.