„Jeden dzban, a tyle problemów” - czyli PROJEKT BALLADYNA

Dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” to lektura, która naprawdę kręci siódmoklasistów. Jest w niej wszystko, co trzeba: zazdrość, rywalizacja, krew, trucizna, zdrada, tajemnica, no i trup ściele się gęsto… To jak najlepszej klasy thriller!

Po omówieniu tragedii uczniowie klasy 7c, tradycyjnie już, wykonali projekt związany z lekturą. Mieli do wyboru kilka propozycji i jak zwykle wykazali się niezwykłą kreatywnością!

Jedni wcielili się w projektantów i wykonali prototyp koszulki z motywem z „Balladyny”. Inni zaproponowali swoją własną wersję okładki dramatu Słowackiego. A jeszcze inni zrobili fotografię inspirowaną lekturą.

Powstały pomysłowe, mroczne, czasem zabawne albo zaskakujące prace. Zobaczcie sami!