22 kwietnia-Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym.

Obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, zwłaszcza wśród młodego pokolenia oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Uczniowie klasy 2c przez dwa tygodnie uczyli się jak chronić powietrzę, wodę, rośliny, zwierzęta i naszą planetę Ziemię. Uczyli się rozpoznawać i segregować śmieci. Poznali pojęcie surowców wtórnych. Przerobili ciekawą lekturę autorstwa Anny Mikity „Bajki w zielonych sukienkach”, która w ciekawy sposób opowiada o ekologii, zasobach Ziemi, przemyślanych zakupach i zdrowym odżywianiu. Opowiadania pomagają dostrzec i zrozumieć elementy tworzące środowisko naturalne oraz czynniki, które mają wpływ na jego jakość. Dzieci układały również hasła i wykonały plakaty o ochronie przyrody. Warto o takim dniu pamiętać i uczyć się dobrych nawyków ekologicznych od małego, bo Ziemię mamy tylko jedną!