Patriotyzm w wersji dla dzieci

Zbliża się kolejna Majówka- 1,2,3- go Maja. Warto porozmawiać z dziećmi o patriotyźmie i niepodległości. Chociaż dla dzieci w młodszym wieku szkolnym pojęcia te nie należą do łatwych, to możemy wypracowywać i wyrabiać dobre nawyki na konkretnych przykładach.

Wywieśmy wspólnie flagę na naszym domu lub w oknie, zaśpiewajmy razem na meczu Mazurek Dąbrowskiego stojąc na baczność, odwiedźmy wspólnie muzeum lub inne miejsca pamięci, śpiewajmy patriotyczne piosenki, wyrażajmy się przy dziecku pozytywnie o Polsce, przypominajmy i pokazujmy symbole narodowe, odwiedzajmy urokliwe zakątki Polski i miejsca przyrody, a widząc mrowisko w lesie, powiedzmy dzieciom jak ciężką pracą budują swój dom mrówki i może się zdarzyć, że ktoś nieodpowiedzialny ten dom zniszczy. Budujmy patriotyzm w naszych dzieciach od najmłodszych lat, nie tylko od święta, ale na co dzień. Miłego i radosnego świętowania!