Integracja zespołu klasowego w Stajni pod Zamkiem

Czas lockdown’u i  nauki zdalnej  był trudnym czasem dla relacji interpersonalnych między dziećmi. Izolacja fizyczna i psychiczna zdecydowanie zaburzyła wypracowywane wcześniej w środowisku szkolnym zasady współpracy między uczniami, grupowe relacje oraz integrację klasową. Dzieci nie mogły fizycznie przynależeć do grupy, z którą są związane a Teams nie zaspakajał takiej potrzeby. Dlatego też obecnie staramy się wzmacniać i wypracowywać ponownie pozytywne relacje i integrację zespołu klasowego, poprzez różne formy zajęć oraz wspólne aktywności i projekty.

Uczniowie klasy 2c w ramach kontynuacji Dnia Dziecka ( po wspaniałym dniu na placu zabaw), wybrali się na wycieczkę do „Stajni pod Zamkiem”. W piękny, słoneczny dzień mogli wspólnie pobawić się, pobiegać, karmić zwierzęta: króliki, koziołki, koty, konie. Następnie każdy uczeń jeździł na koniu (wcześniej w klasie pierwszej były kucyki). Po fizycznym wysiłku, przy wspólnym stole dzieci spożywały pyszne, usmażone kiełbaski. Integracja klasy w tym dniu była bardzo udana i aż miło było patrzeć na szczęśliwe i uśmiechnięte twarze! Wreszcie!