Akcja wolontariatu „Dla Mateusza”

W dniu 23 czerwca w naszej szkole została zorganizowana i przeprowadzona akcja charytatywna „Dla Mateusza”-mieszkańca Tułowic, który wymaga 24 godzinnej opieki z powodu licznych chorób (porażenie mózgowe, upośledzenie w stopniu głębokim z zespołem Westa). Od siedmiu lat Mateusz nie był na dworze, ponieważ mieszka wysoko i rodzice nie są w stanie go dźwigać.

Rodzina nigdy nie prosiła o pomoc więc nadszedł czas aby pomoc przyszła sama. Przez cały rok szkolny uczniowie „małego wolontariatu” zbierali w klasie zakrętki i wózkiem odwozili worki do miejsc przeznaczonych „Dla Mateusza”.

My jako społeczność szkolna też chcemy dołożyć cegiełkę pomocy, aby Mateusz miał możliwość posłuchać śpiewu ptaków, mógł oglądać drzewa i obcować z naturą, aby jego rodzicom było lżej. To co my mamy na co dzień, dla niego jest nieosiągalne.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mamom, które zaangażowały się w akcję "Dla Mateusza"(przygotowując smakołyki), oraz Wam drodzy uczniowie, którzy pięknie pokazaliście, że rozumiecie pojęcie „pomoc”. Poprzez takie akcje uczymy się wrażliwości i empatii do słabszych i chorych, oraz kształtujemy nawyk pomagania, w myśl powiedzenia: "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz". Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy wsparli akcję oraz naszej Dyrekcji i napotkanych mieszkańców Tułowic, oraz starszych wolontariuszek, które bardzo pomogły. Udało się pozyskać piękną kwotę i środki zostały przekazane na rzecz fundacji opiekującej się Mateuszem. Gdyby ktoś chciał wesprzeć działania na rzecz Mateusza prosimy o dokonywanie wpłat na konto: 30 1750 1312 6885 8255 5648 9526 z dopiskiem: Dla Mateusza.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim zdrowych, wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

„Klub Juniora -Ja Młody Wolontariusz”