Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Półkolonia

Półkolonia

W pierwszym turnusie półkolonii wzięło udział 34 uczniów, a w drugim turnusie 39 uczniów. Były to dzieci w wieku od 7 do10 lat z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach. Półkolonia sfinansowana została przez Urząd Miejski w Tułowicach, a prowadzona była przez nauczycieli szkoły: Lucynę Makuch, Annę Borowiecką, Ewę Adamusiak i Iwonę Smolak.

W czasie półkolonii odbyło się wiele wycieczek plenerowych na terenie gminy min.: dwie wycieczki do Ligoty Tułowickiej połączone z podchodami, zawodami sportowymi, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek; wycieczka pieszo -kolejowa do Szydłowa, podczas której dzieci poznawały ciekawe miejsca na wsi oraz uczestniczyły w zabawach sportowych na terenie obiektu sportowego „Orlik. Dzieci brały również udział w wycieczkach autokarowych do Zoo w Opolu, do Jura Parku w Krasiejowie oraz do Parku Linowego i kina Helios w Opolu. W czasie półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach publicznych, zdrowego odżywiania, unikania środków uzależniających i związanych z nimi zagrożeń. Dzieci nauczyły się, jak postępować asertywnie w sytuacjach niebezpiecznych. Realizowano program profilaktyczny „Cukierki”. Na terenie obiektów sportowych oraz placu zabaw Nivea odbyły się gry i zabawy ruchowo - sportowe. W szkole odbyły się warsztaty czekoladowe, karaoke, warsztaty malowania na stretchu czyli sensoplastyka w ogrodzie, zabawy z wodą w roli głównej oraz Disco robaczki - tańce wygibańce na zakończenie półkolonii.
W czasie półkolonii mimo zmiennej pogody, atmosfera była bardzo radosna, dzieci bardzo chętnie i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Dzieci przestrzegały regulaminu półkolonii. Bardzo szybko zintegrowały się, chętnie i z radością pomagały sobie w różnych sytuacjach pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa.