Pieszy rajd do Zamku Książęcego w Niemodlinie

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa 3c wybrała się na pieszy rajd do Niemodlina. Po przejściu  w eskorcie Policji sześciu kilometrów, dotarliśmy do Zamku Książęcego w Niemodlinie.

Zwiedzaliśmy zamek w pięknej aurze pogodowej. Idąc wraz z przewodnikiem trasą „Dziecięce tajemnice zamku” obejrzeliśmy most zamkowy ,dziedziniec wewnętrzny, kaplicę, krypty, wystawę ikon, zbrojownię, tunel, salę alchemiczną i tortur, winiarnię. Następnie karmiliśmy owsem i marchewką daniele, które podchodziły blisko i jadły nam z rąk. Kolejnym punktem kończącym naszą przygodę było ognisko i smażenie kiełbasek na dziedzińcu wewnętrznym oraz odpoczynek w ciepłym, wiosennym słońcu. Do szkoły wróciliśmy autobusem pełni wrażeń i bardzo zadowoleni . Ten dzień pozwolił nam zintegrować się i zrealizować wspólne cele. Jesteśmy z siebie bardzo dumni.