WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU

W dniu 6 października wybraliśmy się na wycieczkę do Złotego Stoku, .Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Kopalnię Złota na odcinku 500-metrowym,odbyliśmy podróż wagonikami w czasie  .

Potem przeszliśmy do Średniowiecznej osady górniczej  -pełnej tajemnic, nauki i strachu. Były również dwie sztolnie owiane wieloma legendami-najbardziej podobała się dzieciom Sztolnia Ochrowa (klejnot górnictwa) z pięknymi, ciasnymi korytarzami, zdobionymi pomarańczowo-żółtą ochrą, zwietrzeliny skał bogatych w związki żelaza, które stosowane są w farbach i kosmetykach. Byliśmy również w muzeum, gdzie można było zobaczyć mnóstwo pamiątek z czasu funkcjonowania kopalni, niektórzy też potem mogli szukać złota i bawić się w odkrywców. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i przywiozły ciekawe pamiątki.