LEKTURA W PUDEŁKU OD ZAPAŁEK

Na zakończenie omawiania lektury – oczywiście, projekt! Uczniowie klasy 4a niedawno skończyli pracę z powieścią Ewy Nowak pt. „Pajączek na rowerze”. To dość nowa pozycja książkowa, jednak bardzo się czwartakom spodobała. To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze i że na miłość nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Porusza także trudne (choć nieobce dzieciom) tematy, takie jak: rozpad rodziny, rozwód rodziców, brak zrozumienia ze strony najbliższych.

Zadaniem uczniów było wybranie bohatera lektury – w tym przypadku Oli lub Łukasza i… zamknięcie go w pudełku po zapałkach. Na wieczku należało przedstawić wizerunek postaci, a do środka włożyć ikonki, które pasują do tego bohatera (mówią o jakimś zdarzeniu z lektury czy oznaczają cechę charakteru). Ale to jeszcze nie koniec… Na zajęciach dzieci musiały „obronić” swoją pracę, czyli wyjaśnić, dlaczego dany symbol znalazł się w ich pudełku (odwołując się, oczywiście, do treści książki).

Powstały piękne pudełka! Gratuluję moim uczniom pomysłowości i staranności!

Pani od polaka