Narodowe czytanie w naszej szkole.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicz oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2020 roku była „Balladyna” Juliusza Słowackiego, a rok później w całej Polsce i na świecie przeczytano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W tym roku 08. września, w naszej szkole im. Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie 2022. O godzinie 9.00 nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli czytanie „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele naszej szkoły. Przeczytane zostały następujące utwory: „Romantyczność”; „Świtezianka”; „Pani Twardowska”; oraz „Powrót taty”.

Dziękujemy za liczny udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W przyszłym roku lekturą wybraną do wspólnego czytania będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.