SZKOLNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

W środę 21 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ważnej akcji- akcji „Sprzątania świata”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie klas 1-5  wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki, które udało się uzyskać dzięki nawiązaniu współpracy z Nadleśnictwem Tułowice, ruszyli do walki o czysty teren. Tym razem postanowiliśmy zadbać o porządek w naszych tułowickich lasach. Pod fachową opieką pracowników Nadleśnictwa wyruszyliśmy na poszukiwanie leśnych „skarbów”.

Szybko okazało się, ze las jest bardzo zanieczyszczony. Worki zapełniły się w krótkim czasie. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni zgodnie stwierdzili, że takie akcje są bardzo potrzebne. Nadleśnictwu Tułowice dziękujemy za współpracę oraz za słodycze, które wynagrodziły uczniom trud włożony w pracę. Uczniowie klas starszych 6-8 pozostali w szkole, gdzie wspólnie wykonali plakaty , pt. „Myślę, więc nie śmiecę”. Swoją pomysłowością i świadomością ekologiczną wszystkich pozytywnie zaskoczyli, a efekty ich pracy można zobaczyć, oglądając wystawę znajdującą się na dolnym holu.