MAMY RADY NA ODPADY

21 września klasa 3a wzięła udział w akcji sprzątania aglomeracji opolskiej pod hasłem "Mamy rady na odpady". Akcję poprzedziły zajęcia na temat dbania o naszą planetę Ziemię oraz spotkanie z przedstawicielem Aglomeracji Opolskiej. Wyposażeni w worki i rękawiczki, które otrzymaliśmy w ramach współpracy z Aglomeracją Opolską, uczniowie wraz z nauczycielami, przedstawicielem Urzędu Gminy Tułowice oraz Aglomeracji Opolskiej wyruszyliśmy posprzątać najbliższą okolicę. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Zmęczeni, ale zadowoleni z efektów naszej pracy, wróciliśmy do szkoły. Dzieci pożegnały gości, cytując znane im hasło: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Aglomeracji Opolskiej dziękujemy za współpracę oraz upominki dla uczniów: koszulki i torby z napisem „Mamy rady na odpady”.