Laboratoria Przyszłości w praktyce

W czasie zajęć edukacyjnych wykorzystujemy zakupiony sprzęt. Zapraszamy do fotorelacji  #LaboratoriaPrzyszlosci

Rozpoczynamy podróż do Laboratorium Przyszłości

IX 2022 r.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała sprzęt, który sukcesywnie zaczynamy wykorzystywać podczas różnych zajęć, nie tylko lekcyjnych.

Dzięki meblom udało nam się stworzyć salę do prac plastyczno- technicznych. Uczniowie będą mogli w niej wcielić się w rolę krawcowych, malarzy, majsterkowiczów czy puścić wodze fantazji, np. podczas szydełkowania.

Kamera Sony ułatwiła nam nakręcenie filmu w ramach projektu „Kreatywna Opolszczyzna”, a aparat fotograficzny pozwolił na wykonanie bogatej fotorelacji z akcji sprzątania świata.

Klocki Konstruktor pozwalają na rozwój dzieci na różnych płaszczyznach: zdolności manualne, cierpliwość, koncentracja, a także stymulują wyobraźnię i umiejętności społeczne. Doskonale sprawdzają się na przykład podczas zajęć rewalidacyjnych.

Zajęcia świetlicowe, dzięki farbom, także nabrały innego wymiaru. Przygotowanie jesiennego obrazu to była prawdziwa frajda.

Świat otaczającej przyrody widziany przez szkiełko lupy czy obiektyw mikroskopu nabiera wyraźniejszych barw i pozwala zobaczyć więcej. Takie lekcje to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała nauka.

W ten sposób powolutku rozkręcamy naszą zabawę ze sprzętem #LaboratoriaPrzyszlości.

Na kolejną fotorelację zapraszamy w przyszłym miesiącu.