XXIII ROCZNICA NADANIA PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IMIENIA JANA PAWŁA II

18 października 2022 roku odbyły się uroczyste obchody XXIII rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Wśród wielu gości miło nam było powitać Burmistrza Tułowic Pana Andrzeja Wesołowskiego oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Tułowicach, Księdza Proboszcza Norberta Niestroja oraz dyrektorów i kierowników jednostek Gminy Tułowice.

Święto naszej szkoły zostało upamiętnione uroczystą akademią w której udział wzięli nasi wspaniali uczniowie klas 8 oraz uczeń klasy 4 Damian, który doskonale wcieli się w role papieża Jana Pawła II. Uczniowie przypomnieli nam historię Pontyfikatu Ojca Świętego, a wzruszająca muzyka, recytacja oraz pieśni spowodowały, iż przypomniały nam się wzruszające wspomnienia dawnych lat. Papież Jan Paweł II zawsze cenił sobie znaczenie młodych ludzi, do których kierowa słowa:

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie „więcej być.”