Dzień Pluszowego Misia grupach przedszkolnych

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały przedszkole w grupie Pszczółek i Słoneczek. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie w misiowej krainie. Pluszowy miś miękki, miły w dotyku jest ulubieńcem wszystkich dzieci.

W tym dniu wychowawczynie grup "Pszczółek " i "Słoneczek" zorganizowały dla dzieci wiele „misiowych atrakcji". Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych . Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich. Przedszkolaki brały udział w konkursach, zabawach dydaktycznych, były zabawy z misiem przy piosenkach "Mały miś", "Gummy Bear", "Pluszowe niedźwiadki" , "Jadą misie’’. W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Były bardzo zadowolone z obchodów Światowego Dnia Misia Pluszowego zorganizowanym i przeprowadzonym w przedszkolu. Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie zdjęcia z misiem oraz otrzymały dyplomy.  Dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.