Andrzejki w przedszkolu

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” 29 listopada w przedszkolu w grupie: " Pszczółki", "Smerfy" i "Słoneczka" zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki, to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada.

Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu, to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.