Dzień Górnika

2 grudnia 2022 r. przedszkolaki Pszczółki i Słoneczka świętowały Dzień Górnika zwany "Barbórką". Z tej okazji odwiedził ich zaprzyjaźniony górnik Hubert Wajman, który przez ponad trzydzieści lat pracował w Kopalni Odkrywkowej Surowców Drogowych w Rutkach. Pan Górnik bardzo ciekawie opowiedział o bardzo ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników.

Dzieci z uwagą słuchały historii na temat pracy w Kopalni Odkrywkowej, jak również pracy w Kopalni węgla i soli, które są u nas w Polsce. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat pracy oraz munduru galowego górnika. Ten dzień był dla podopiecznych przedszkola ważną lekcją, która uświadomiła im jak ważna, niebezpieczna i trudna jest praca górnika.

- Wszystkim górnikom i pracownikom kopalni życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze -Szczęść Boże.