MARATON PISANIA LISTÓW

W poniedziałek 05 grudnia 2022 r. w godzinach 14.30-16.30 odbył się po raz 4. w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły,   żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu było prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okazaliśmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

Szczegóły oraz historie poszczególnych bohaterek i bohaterów Maratonu 2022 można odnaleźć pod adresem: https://maraton.amnesty.org.pl/

Oto zestawienie ilości napisanych w naszej szkole listów:

Paragwaj 7

Francja 25