Spotkanie z pszczelarzem

Dnia 8 marca 2023 roku, odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza pana Łukasza. Pan Łukasz w ciekawy sposób przedstawił jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają go na miód. Zaprezentował budowę ula oraz sprzęt, którego używają pszczelarze w procesie miodobrania. Dzieci dowiedziały się jakie pszczoły zamieszkują w ulu i jaką pełnią w nim rolę. "Smerfy" mogły obejrzeć strój pszczelarza - przymierzyć go oraz uwiecznić to na zdjęciach. Zajęcia były bardzo interesujące i wartościowe. Każde dziecko dostało niespodziankę w postaci słoiczka miodu oraz świeczki w kształcie pszczoły. Na koniec odbyła się degustacja wafelków polanych pysznym miodem o różnych smakach: akacjowym, wielokwiatowym i gryczanym.