Maraton pisania listów

W tym roku szkolnym wolontariusze podjęli się przeprowadzenia akcji organizowanej przez Amnesty International, czyli Maratonu Pisania Listów. To wydarzenie na skalę światową, które ma na celu zmobilizowanie tysięcy ludzi do przeciwstawienia się łamaniu praw człowieka oraz solidaryzowania z osobami, których prawa zostały naruszone. Nasz tułowicki Maraton rozpoczął się 5 grudnia o godzinie 15:00 w sali 26 i podczas trzygodzinnego, wspólnego pisania listów do władz państw, w których odnotowano przypadki łamania praw człowieka, udało nam się przelać na papier prawie 300 apelacji.

Frekwencja dopisała, bo oprócz niezastąpionych uczniów naszej szkoły, w wydarzeniu wzięli udział nauczyciele, rodzice, a także osoby spoza społeczności szkolnej. W czasie kiedy starsi pisali listy, młodsi poznawali prawa dziecka w Kąciku Małego Obrońcy Praw Człowieka, nad którym pieczę sprawowały nasze wolontariuszki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pokazali, że nie są obojętni wobec niesprawiedliwości na świecie i odważyli się wesprzeć naszą akcję!