Wolontariusze na Wigilii

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA OSÓB SAMOTNYCH Z TERENU GMINY TUŁOWICE – 18 GRUDNIA 2017

Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl,  że stanowią rodzinę,  kiedy każdy przeżywa taką „chwilę osobliwą”, w której czuje się wszystkim bliski. Dzień wigilijny, Wieczór wigilijny. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem. I znalazł się wśród nas.  W świątecznej, pełnej radości atmosferze, w poniedziałek – 18 grudnia 2017 roku o godz. 13.00, rozpoczęło się SPOTKANIE OPLATKOWE dla osób samotnych z naszej gminy. Spotkaniu przewodniczyli przygotowując także program artystyczny nasi Wolontariusze, a uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Pan Andrzej Wesołowski. O duchowy charakter spotkania zadbał Ksiądz Proboszcz Norbert Niestrój wraz z księdzem Rezydentem oraz Wikarym. Spotkanie uświetnił „Taniec Światła” wykonany przez uczennice kl. 2a i 3a pod przewodnictwem P. Małgorzaty Gigiel i P. Bogusławy Janik. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali obdarowani świątecznymi figurkami wykonanymi przez naszych uczniów pod kierunkiem P. Bożeny Kownackiej-Kasprzak.