Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

NATURALNIE ZAANGAŻOWANI – PROJEKT EDUKACYJNY KLAS V

Czy zabawa na świeżym powietrzu jest fajna? No pewnie… A czy można się wtedy czegoś nauczyć? To oczywiste … Grupa Naturalnie Zaangażowanych wie coś więcej na ten temat …

               Uczniowie z klasy 5 a i 5 b biorą udział w projekcie edukacyjnym Leśna Baza będącym częścią działań programu Naturalnie Zaangażowani realizowanym z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Celem projektu jest zwiększenie poczucia odpowiedzialności za lokalne środowisko przyrodnicze, zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w działania związane z poznaniem i ochroną środowiska, zwiększenie poczucia sprawczości, zwiększenie ilości spędzania czasu w naturze oraz zwiększenie umiejętności społecznych.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 listopada 2021 roku do 31 października 2023 roku.

Pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym odbyło się 19 września 2022 roku. Nasza grupa Naturalnie Zaangażowanych rozpoczęła jesień w deszczowym klimacie. Na szczęście deszcz wie, kiedy robić sobie przerwy i pozwolił nam na doskonałą zabawę w lesie.

Grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tułowicach prawdopodobnie najlepiej będzie wspominać budowę własnych schronień w lesie. Wspólnie odkryliśmy, że skoro nasi przodkowie przez tysiące lat budowali szałasy, a sam las bardzo często był ich domem, to zapewne mamy w sobie jakiś szczególny gen buszmenów i buszmenek, a nasze szałasy robiły wrażenie.

Szukanie schronień zwierząt podczas gry w podchody również było świetną zabawą. W sumie okazało się, że są one naprawdę wszędzie, wystarczy tylko uruchomić zmysł tropiciela i wyobraźnię.

               Tak nasze spotkanie wspominają opiekunowie i organizatorzy. Uczniowie z uśmiechami na twarzach opuszczali park w Lipnie. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że lekcje na  łonie natury, to super sprawa. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

#naturalniezaangazowani

Galeria zdjęć