Stop przemocy! –Projekt “Historia Misia-Nie bij mnie –kochaj mnie!”

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III zaangażowali się w projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec dzieci. Koordynatorem projektu jest Jolanta Siedlak.

Naszą akcję rozpoczęliśmy od przekazania informacji uczniom i rodzicom, oraz zbiórki misiów przynoszonych
do szkoły. Misie symbolicznie były bandażowane i każdy otrzymał fiszkę z hasłem “Nie bij mnie-kochaj mnie!”. Zebraliśmy kilkadziesiąt misiów.

Angażując się w ten projekt chcemy zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy
w mediach, że do szpitali trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzamy się z taką sytuacją i stanowczo protestujemy przeciwko takim zachowaniom. Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, reagować!

Odwiedzimy z uczniami  wszystkie miejscowości naszej Gminy Tułowice. Pozostawimy misie - na przystankach,
w przychodni, parku, sklepach, urzędzie, miejscach publicznych wraz z informacjami.

Celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów, którzy przystając  będą czytali co pluszowy miś ma im

do powiedzenia.

Liczy się reakcja społeczeństwa!

Cieszymy się, że to czytasz, że jesteś z nami. Opowiedz, że zareagowałeś, podjąłeś działanie aby komuś może pomóc….Zachęć do tego swoich przyjaciół! Jak spotkasz misia, możesz go zabrać do domu tworząc nową, misiową historię pełną ciepła , dobra i miłości……..