Konkurs Ośmiu Wspaniałych

W środę, 11 marca 2015 r. o godz.12.00 odbyły się po raz pierwszy w naszej gminie eliminacje lokalne do XXI Ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków  „Ośmiu Wspaniałych”.

Jest to konkurs skierowany do aktywnych wolontariuszy, którzy nie licząc czasu chętnie i gorliwie służą pomocą innym. Eliminacje lokalne zostały przeprowadzone w naszej szkole. Do konkursu zgłosiło się 13 wolontariuszy GZS Tułowice. Oto oni:

1. EWA BROWARSKA
  2. PATRYCJA GĘBSKA
  3. DOMINIKA GIGLA
  4. ANNA GÓRSKA
  5. AGNIESZKA JAWORSKA
  6. MIKOŁAJ KUBACKI
  7. PAULINA LUDWIKOWSKA
  8. ARTUR MARTYNOWICZ
  9. KAMILA PIORUŃSKA
  10. KAMILA PUSZCZEWICZ
  11. DOMINIKA SŁODKOWSKA
  12. OLIWIA WACH
  13. MATEUSZ ŻUK.

Komisja konkursowa w składzie : wójt gminy Tułowice Pan Andrzej Wesołowski, Pani Barbara Nowak, Pani Marzanna Zawadzka-Ciępka, Pani Alicja Kojat - Waranka, Pani Urszula Kosińska-Bardon, Pani dyrektor Bogusława Proskórnicka oraz ks. Daniel  Maksymowicz miała nie lada zadanie, aby wyłonić tego najlepszego wolontariusza-laureata wśród zgłoszonych . Wszyscy uczestnicy konkursu zobowiązani byli do złożenia wymaganych dokumentów oraz rekomendacji potwierdzających ich pracę wolontarystyczną, po czym stawali przed członkami komisji na rozmowie dotyczącej ich działalności w Klubie Ośmiu i poza nim. To był ich pierwszy egzamin życia, jak sami stwierdzili po konkursie. Laureatem czyli zdobywcą Złotej Ósemki został wolontariusz Artur Martynowicz.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszy etapie, tzn. ogólnopolskim w Warszawie w kwietniu tego roku.