Dzień Aktywności Rodzinnej

W ramach programu Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty
w Opolu , do którego we wrześniu 2014r. przystąpił Gminny Zespół Szkół w Tułowicach w sobotę 9 maja 2015r. odbył się festyn rodzinny „na Orliku” przy Gminnym Zespole Szkół w Tułowicach zorganizowany przez Dyrekcję
i Nauczycieli. Wsparcia finansowego udzielili nam: Urząd Gminy w Tułowicach, Rada Rodziców, rodzice indywidualni oraz "Bistro Finezja”.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu   z całą rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. W czasie pikniku wykonywano liczne ćwiczenia sprawności fizycznej na rodzinnym torze przeszkód. Za udział w konkursach przewidziane były nagrody m.in. opaski odblaskowe oraz słodycze.

Dodatkową atrakcją było zorganizowanie przez  Opolski Klub Strzelecki „Husarz” turnieju strzeleckiego dla uczniów naszej szkoły. Podczas turnieju uczestnicy nabierali umiejętności koncentracji oraz panowania nad swoimi emocjami. Uczyli się odpowiedzialności  i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasta przygotowane przez rodziców, kiełbaski z grilla, oraz świeżo przygotowywany sok owocowo-warzywny.

W trakcie całej imprezy humory wszystkim  dopisywały. Serdecznie dziękujemy licznie  przybyłym rodzicom, opiekunom oraz dzieciom za świetną zabawę! Liczymy, że powtórzymy spotkanie w przyszłym roku.

Organizatorzy:

Gminnego Zespołu Szkół w Tułowicach