Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

 

Artykuły

2022-09-30

Laboratoria Przyszłości w praktyce

W czasie zajęć edukacyjnych wykorzystujemy zakupiony sprzęt. Zapraszamy do fotorelacji  #LaboratoriaPrzyszlosci

Rozpoczynamy podróż do Laboratorium Przyszłości

IX 2022 r.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała sprzęt, który sukcesywnie zaczynamy wykorzystywać podczas różnych zajęć, nie tylko lekcyjnych.

Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości w praktyce
2022-09-30

NATURALNIE ZAANGAŻOWANI – PROJEKT EDUKACYJNY KLAS V

Czy zabawa na świeżym powietrzu jest fajna? No pewnie… A czy można się wtedy czegoś nauczyć? To oczywiste … Grupa Naturalnie Zaangażowanych wie coś więcej na ten temat …

               Uczniowie z klasy 5 a i 5 b biorą udział w projekcie edukacyjnym Leśna Baza będącym częścią działań programu Naturalnie Zaangażowani realizowanym z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Czytaj więcej o: NATURALNIE ZAANGAŻOWANI – PROJEKT EDUKACYJNY KLAS V
2022-09-26

"Depresja i zachowania samobójcze dla nastolatków"

29 września 2022 r. o godz. 17:15 odbędzie się prelekcja online dla rodziców "Depresja i zachowania samobójcze dla nastolatków".

Link do spotkania: https://zoom.us/j/94612607078?pwd=WjRqd1dqc1RKZ1krRHFVcnovY1ppZz09

Czas spotkania: 45 minut.

Czytaj więcej o: "Depresja i zachowania samobójcze dla nastolatków"
2022-09-21

SZKOLNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

   W środę 21 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ważnej akcji- akcji „Sprzątania świata”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie klas 1-5  wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki, które udało się uzyskać dzięki nawiązaniu współpracy z Nadleśnictwem Tułowice, ruszyli do walki o czysty teren. Tym razem postanowiliśmy zadbać o porządek w naszych tułowickich lasach. Pod fachową opieką pracowników Nadleśnictwa wyruszyliśmy na poszukiwanie leśnych „skarbów”.  

Czytaj więcej o: SZKOLNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
2022-09-21

MAMY RADY NA ODPADY

21 września klasa 3a wzięła udział w akcji sprzątania aglomeracji opolskiej pod hasłem "Mamy rady na odpady". Akcję poprzedziły zajęcia na temat dbania o naszą planetę Ziemię oraz spotkanie z przedstawicielem Aglomeracji Opolskiej. Wyposażeni w worki i rękawiczki, które otrzymaliśmy w ramach współpracy z Aglomeracją Opolską, uczniowie wraz z nauczycielami, przedstawicielem Urzędu Gminy Tułowice oraz Aglomeracji Opolskiej wyruszyliśmy posprzątać najbliższą okolicę. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Zmęczeni, ale zadowoleni z efektów naszej pracy, wróciliśmy do szkoły. Dzieci pożegnały gości, cytując znane im hasło: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Aglomeracji Opolskiej dziękujemy za współpracę oraz upominki dla uczniów: koszulki i torby z napisem „Mamy rady na odpady”.

Czytaj więcej o: MAMY RADY NA ODPADY
2022-09-26

PSP Tułowice pierwszym finalistą

W środę, 21 września na stadionie lekkoatletycznym przy terenie PSP 2 w Opolu odbyły się pierwsze eliminacje projektu Szkoła Pełna Aktywności. W zabawie udział wzięło ponad 200 osób, a najlepsza okazała się reprezentacja naszej szkoły.

 

Czytaj więcej o: PSP Tułowice pierwszym finalistą
2022-09-19

Narodowe czytanie w naszej szkole.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicz oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2020 roku była „Balladyna” Juliusza Słowackiego, a rok później w całej Polsce i na świecie przeczytano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Czytaj więcej o: Narodowe czytanie w naszej szkole.
2022-09-15

WARSZTATY EKOLOGICZNE

15.09.2022 r. klasy czwarte wzięły udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Aglomerację Opolską. Zajęcia odbyły się w Sali Widowiskowej Domu Kultury.

Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci. Istotnym aspektem programu była również poprawa stanu środowiska poprzez wzrost segregacji odpadów, szczególnie w najbliższym otoczeniu szkoły, a także kształtowanie proekologicznych postaw społeczeństwa.

 

Czytaj więcej o: WARSZTATY EKOLOGICZNE
2022-09-11

Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców z Wychowawcami,

 które odbędzie się

14 września 2022 roku.

Godzina 16.30

Na zebranie zapraszamy Rodziców dzieci szkoły podstawowej klas 1 - 8 oraz oddziałów przedszkolnych.
Czytaj więcej o: Zebranie z Rodzicami
2022-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

W dniu 1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 - 2023. Uczniowie po udziale w mszy świętej udali się do szkoły, by na sali gimnastycznej wziąć udział w oficjalnym przywitaniu uczniów przez panią dyrektor Justynę Paszkowską oraz pana Andrzeja Wesołowskiego Burmistrza Tułowic. W trakcie uroczystości odśpiewano hymn. Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas by przywitać się w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023