Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

 

Artykuły

2023-01-30
2023-01-30
2023-01-20

Reprezentacja szkoły na turnieju piłki ręcznej

Dnia 20.01.2023 uczennice klas: 7a, 8a oraz 8b pod opieką Pani Joanny Muraszko udały się na półfinały województwa opolskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Niewiele brakowało, a udałoby się awansować do finału, ponieważ dwa najlepsze zespoły otrzymały przepustkę do dalszej gry. Mimo wszystko jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni z naszych podopiecznych. Dziewczyny rozegrały naprawdę pokaźne i wyczerpujące mecze, zajmując tym samym 3 miejsce w półfinale wojewódzkim.

Czytaj więcej o: Reprezentacja szkoły na turnieju piłki ręcznej
2023-01-12

NATURALNIE ZAANGAŻOWANIE

Nowy rok i nowe wyzwania przed uczestnikami projektu Leśna Baza. 12 stycznia 2023 r. nasza szkolna grupa Naturalnie Zaangażowanych wybrała się do parku w Lipnie, aby sprostać kolejnym zadaniom przygotowanym przez „leśnych nauczycieli” Tym razem uczestnicy projektu mieli za zadanie odnaleźć się w terenie oraz odszukać ukryte w lesie punkty. Jedyny sprzęt w jaki zostali wyposażeni, to kompas i mapa. Ta niezwykle ekscytująca gra terenowa przyniosła mnóstwo frajdy uczestnikom, choć początki były niełatwe.  Po niemal 3- godzinnych poszukiwaniach w lesie, na wszystkich uczestników czekało ognisko i przepyszna kiełbaska. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

Czytaj więcej o: NATURALNIE ZAANGAŻOWANIE
2023-01-23

Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach oraz Słoneczkach

W piątek 20 stycznia 2023 roku grupa Pszczółek i Słoneczek przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pięknie zaśpiewały, a na koniec wręczyły piękne prezenty zrobione specjalnie dla swoich dziadków. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach oraz Słoneczkach
2023-01-23

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b (materiał filmowy)

Zapraszamy na relację filmową z Dnia Babci i Dziadka w klasie 1b ...

część pierwsza

część druga

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b (materiał filmowy)
2023-01-20
2023-01-20

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w klasie 1b

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu, są w kalendarzu dwa wyjątkowe dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo wtedy właśnie hucznie obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. 19 stycznia wychowawczyni klasy 1 b Dorota Dec przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.  Następnie pierwszaki ociepliły atmosferę jeszcze bardziej  dziękując i życząc tekstami wzruszających wierszy. Śpiewały i tańczyły, aby w ten prosty sposób okazać  dziadkom swą wdzięczność i miłość  za ich jestestwo.  Na twarzach gości widać było wzruszenie, nie ukrywano łez. Występy zakończono odśpiewaniem „100 lat”, po czym goście otrzymali od dzieci prezenty z podziękowaniami i buziakami na policzkach. Kolejne miłe chwile spędzono przy cieście i herbatce.

Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę z wielkim uśmiechem na twarzach i serdecznymi podziękowaniami na ustach. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia oraz samych pogodnych i radosnych dni. 

Do przygotowania uroczystości przyczynili się również rodzice uczniów z klasy 1b, za co im bardzo serdecznie dziękuję. D. Dec

Zapraszamy na relację zdjęciową ...

Czytaj więcej o: Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w klasie 1b
2023-01-20

Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a

W dniu 18 stycznia 2023 roku na zaproszenie dzieci z klasy 3A przybyli Dziadkowie oraz Babcie, którzy zostali zaproszeni na przedstawienie oraz słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a
2022-12-30

Laboratoria Przyszłości

Koniec roku, a my nie zwalniamy tempa. Kolejny raz wykorzystaliśmy pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W tym miesiącu wykorzystywaliśmy głównie sprzęt nagłaśniający, który  w tym przedświątecznym czasie pozwalał nam śpiewać i słuchać kolędy. Mikrofony i głośniki okazały się niezbędne podczas uroczystości jasełkowych . Dodatkowo niezwykle przydatne były kleje na gorąco, które sprawdziły się podczas przygotowywania ozdób Bożonarodzeniowych na szkolny kiermasz. Powoli przymierzamy się też do uruchomienia drukarek 3D. Jak zawsze zainteresowaniem cieszyły się krosna.

Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości