Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2019-12-11

WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI – AKCJA CHARYTATYWNA – 11 GRUDNIA 2019 r.

Akcja charytatywna była świąteczną pomocą dla ucznia naszej szkoły, który uczy się w domu ze względu na swoją niepełnosprawność. Przepięknie iskrzące się dobrocią świąteczne ozdoby, w tym kolorowe i świecące bombki, aniołki, przygotowali nauczyciele i uczniowie oraz świetlica szkolna oraz wolontariusze Klubu Ośmiu, a zebrane środki zostały przeznaczone na zakup prezentów, które zostały przekazane w świątecznej paczce.

Czytaj więcej o: WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI – AKCJA CHARYTATYWNA – 11 GRUDNIA 2019 r.
2019-12-07

GRUDZIEŃ PEŁEN PRACY I RADOŚCI w KLUBIE OŚMIU

Czas Bożego Narodzenia skłania nas do zadumy i mobilizuje do pomocy na rzecz tych, którzy jej potrzebują. Wolontariusze Klubu Ośmiu doskonale o tym wiedzą, dlatego mobilizują swoje szeregi i organizują pomoc przedświąteczną. W piątek 29 listopada oraz w sobotę 30 listopada przyłączyli się do zbiórki żywności dla Rodaków na Wschodzie.

Czytaj więcej o: GRUDZIEŃ PEŁEN PRACY I RADOŚCI w KLUBIE OŚMIU
2019-12-04

MARATON PISANIA LISTÓW 4 GRUDNIA 2019 ROKU

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. 

Czytaj więcej o: MARATON PISANIA LISTÓW 4 GRUDNIA 2019 ROKU
2019-11-30

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2019 r. wczesnym rankiem, bo już od godz.7.15 wolontariusze witali wszystkich w drzwiach szkoły zachęcając do kupienia ciasteczka z wróżbą. Wystarczyła 1 złotówka, aby dowiedzieć się, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Ciasteczka rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki” . Dochód ze sprzedaży andrzejkowych wypieków zostanie przeznaczony na cele charytatywne, m.in. na zakup znaczków pocztowych potrzebnych do wysyłki listów napisanych podczas Maratonu Pisania Listów 2019.

Czytaj więcej o: ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
2019-06-03

Tułowickie „Żebry” na Dzień Dziecka

Dokładnie w Dzień Dziecka czyli w sobotę 1 czerwca 2019 r. od 8.00-12.30,  poświęcając swój wolny czas, wolontariusze dzielnie i radośnie stanęli w sklepach na terenie Tułowic, aby zebrać jak najwięcej artykułów spożywczych, słodyczy oraz chemicznych na potrzeby mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Grudzicach. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!!!

Czytaj więcej o: Tułowickie „Żebry” na Dzień Dziecka
2019-06-03

„Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”

 Starań o radość dzieci nie trzeba uzasadniać. W Polsce co pół godziny ktoś poniżej 20. roku życia staje się sierotą. Fundacja Hospicyjna opiekuje się tymi dziećmi, które bliskich straciły po etapie opieki hospicyjnej. Wraz z odejściem jednego z rodziców, sytuacja materialna dzieci bardzo często znacząco się pogarsza. Nieosiągalne stają się rzeczy zdawałoby się prozaiczne. Dlatego to, o co proszą, potrafi zawstydzić skromnością. Nie należy zatem zwlekać i po prostu przejść do działania!

 

Czytaj więcej o: „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”
2019-05-12

Akcja POLA NADZIEI

Akcja POLA NADZIEI, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz FundacjiDOMOWE HOSPICJUM DLA DZIECI w Opolu trwała w godzinach 7.45-13.15  w niedzielę  12 maja 2019r. na terenie parafii w Tułowicach. Kwestowali niezawodni wolontariusze Klubu Ośmiu. Rozdawali papierowe żonkile-symbole życia i nadziei. Łącznie wolontariusze rozdali blisko 200 kwiatów i uzbierali 755 złotych.

Czytaj więcej o: Akcja POLA NADZIEI
2019-05-07

Charytatywny KIERMASZ MAJOWY

Charytatywny KIERMASZ MAJOWY na potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt Braci Mniejszych św.Franciszka w Paryżu k.Domaradza

W dniach 6-7 maja 2019 r. wolontarisze szkolnego Klubu Ośmiu zorganizowali charytatywny kiermasz, na którym za złotówkę, 2 złote, 5 złotych lub 10 złotych można było kupić używane gry planszowe, puzzle, ksiązki, biżuterię, breloki, plakaty, gadżety, zabawki i wiele innych atrakcyjnych drobnostek.

Czytaj więcej o: Charytatywny KIERMASZ MAJOWY
2018-12-18

Wieczerza wigilijna dla osób samotnych z gminy Tułowice

 We wtorek, 18  grudnia 2018 roku o godzinie 13.00  na sali widowiskowej TOK-u rozpoczęła się organizowana przez OPS Tułowice, Wieczerza Wigilijna dla Osób Samotnych z terenu naszej gminy.

Czytaj więcej o: Wieczerza wigilijna dla osób samotnych z gminy Tułowice
2018-12-12

Góra grosza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w naszej szkole i przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

 

Czytaj więcej o: Góra grosza