Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2023-01-20

SZLACHETNA PACZKA DLA DZIECKA WIĘŹNIA 2022

Po raz pierwszy w naszej szkole zgłosiliśmy się do akcji Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia. Akcja polega na wysłaniu paczki do dziecka, którego ojciec lub matka odsiadują wyrok w zakładzie karnym. Od 2000 roku organizuje ją Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej. Udało nam się wysłać paczki do dwóch sióstr Vanessy oraz Wiktorii , których mama obecnie przebywa w więzieniu.

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA DLA DZIECKA WIĘŹNIA 2022
2023-01-20

ŚWIĄTECZNE POMAGANIE

Przed świętami Bożego Narodzenia  zorganizowaliśmy zbiórkę żywności oraz środków chemicznych a także wsparliśmy sprzedaż drewnianych ozdób , aby zdobyć fundusze na prezenty dla potrzebujących oraz dorzucić się do paczki dla podopiecznych z Domu Matki i Dziecka  w Grudzicach.

Czytaj więcej o: ŚWIĄTECZNE POMAGANIE
2023-01-20

MARATON PISANIA LISTÓW

W poniedziałek 05 grudnia 2022 r. w godzinach 14.30-16.30 odbył się po raz 4. w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły,   żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

 

Czytaj więcej o: MARATON PISANIA LISTÓW
2023-01-20

Kremówki papieskie

Podczas uroczystości Patrona Naszej Szkoły 18 października 2022 r. wolontariusze oraz nasi sympatycy z klasy 2a, 4a oraz 5b sprzedawali przepyszne papieskie kremówki, które rozeszły się dosłownie jak przysłowiowe „świeże bułeczki” jeszcze przed zakończeniem występów artystycznych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację obchodów 60-lecia naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Kremówki papieskie
2023-01-20

Zbiórka dla schroniska Fundacji Małych Braci świętego Franciszka

W roku szkolnym 2022/2023 szkolny Klub Ośmiu liczy ponad 20 członków z klas ósmych. Działania wspierają także uczniowie z klasy 3a oraz 4a, którzy zawsze chętnie służą swoim czasem i zaangażowaniem. Od października 2022 nowi wolontariusze pracowali, aby zebrać karmę oraz akcesoria dla zwierzaków do zaprzyjaźnionego schroniska Fundacji Małych Braci świętego Franciszka w Paryżu. Dzięki całej społeczności naszej szkoły udało się zebrać kilka kilogramów suchej karmy, sporą ilość puszek oraz kwotę 350 zł. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pokrycie kosztów opieki weterynaryjnej .

Czytaj więcej o: Zbiórka dla schroniska Fundacji Małych Braci świętego Franciszka
2019-12-11

WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI – AKCJA CHARYTATYWNA – 11 GRUDNIA 2019 r.

Akcja charytatywna była świąteczną pomocą dla ucznia naszej szkoły, który uczy się w domu ze względu na swoją niepełnosprawność. Przepięknie iskrzące się dobrocią świąteczne ozdoby, w tym kolorowe i świecące bombki, aniołki, przygotowali nauczyciele i uczniowie oraz świetlica szkolna oraz wolontariusze Klubu Ośmiu, a zebrane środki zostały przeznaczone na zakup prezentów, które zostały przekazane w świątecznej paczce.

Czytaj więcej o: WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI – AKCJA CHARYTATYWNA – 11 GRUDNIA 2019 r.
2019-12-07

GRUDZIEŃ PEŁEN PRACY I RADOŚCI w KLUBIE OŚMIU

Czas Bożego Narodzenia skłania nas do zadumy i mobilizuje do pomocy na rzecz tych, którzy jej potrzebują. Wolontariusze Klubu Ośmiu doskonale o tym wiedzą, dlatego mobilizują swoje szeregi i organizują pomoc przedświąteczną. W piątek 29 listopada oraz w sobotę 30 listopada przyłączyli się do zbiórki żywności dla Rodaków na Wschodzie.

Czytaj więcej o: GRUDZIEŃ PEŁEN PRACY I RADOŚCI w KLUBIE OŚMIU
2019-12-04

MARATON PISANIA LISTÓW 4 GRUDNIA 2019 ROKU

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. 

Czytaj więcej o: MARATON PISANIA LISTÓW 4 GRUDNIA 2019 ROKU
2019-11-30

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2019 r. wczesnym rankiem, bo już od godz.7.15 wolontariusze witali wszystkich w drzwiach szkoły zachęcając do kupienia ciasteczka z wróżbą. Wystarczyła 1 złotówka, aby dowiedzieć się, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Ciasteczka rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki” . Dochód ze sprzedaży andrzejkowych wypieków zostanie przeznaczony na cele charytatywne, m.in. na zakup znaczków pocztowych potrzebnych do wysyłki listów napisanych podczas Maratonu Pisania Listów 2019.

Czytaj więcej o: ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
2019-06-03

Tułowickie „Żebry” na Dzień Dziecka

Dokładnie w Dzień Dziecka czyli w sobotę 1 czerwca 2019 r. od 8.00-12.30,  poświęcając swój wolny czas, wolontariusze dzielnie i radośnie stanęli w sklepach na terenie Tułowic, aby zebrać jak najwięcej artykułów spożywczych, słodyczy oraz chemicznych na potrzeby mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Grudzicach. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!!!

Czytaj więcej o: Tułowickie „Żebry” na Dzień Dziecka