Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 1-3 / Klasa 3b

Klasa 3b

 

Wychowawca klasy: mgr Krystyna Palińska

 

Artykuły

2022-05-20

Idź do przyrody - Dzień Ziemi

W ramach cyklu zajęć z okazji Dnia Ziemi klasa II b poświęciła czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Wyjście do Przyrody miało na celu uwrażliwić dzieci na dbałość o przyrodę i zwrócenie uwagi na to, że można zbierać tylko te rzeczy, które później da się  zwrócić przyrodzie w nienaruszonym stanie (nie wolno zrywać roślin, ani zabierać małych zwierząt). Znalezione skarby dzieci wykorzystały tworząc ciekawe prace np. „Przyrodnicze obrazy” , „Pozostaw ślad w przyrodzie” czy „Przyroda w kolorowej ramce”.

Czytaj więcej o: Idź do przyrody - Dzień Ziemi
2021-09-17

Sprzątanie świata

Tradycyjnie w trzeci weekend września, już po raz 28 na terenie Polski, odbyła się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021" pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

 

Czytaj więcej o: Sprzątanie świata
2021-04-30

MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

1 maja - to Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności i Ludzi Pracy)

2 maja - to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało ustanowione w 2004r., aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.  

3 maja - to Święto Konstytucji 3 Maja, obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia 3 maja 1791r. konstytucji. Była to ustawa regulująca ustrój prawny władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. 

Każde z tych świąt nierozerwalnie łączy się z naszym poczuciem tożsamości i przynależności do narodu polskiego.

Święta te kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i postawy obywatelskiej.

Uczniowie I b pamiętają o nadchodzących świętach państwowych, które obchodzimy w pierwszych dniach maja.

29 kwietnia przeprowadzone były zajęciach o tematyce patriotycznej. Zgłębialiśmy wiedzę o historii godła, flagi i hymnu naszego kraju oraz znaczeniu symboli narodowych oglądając film edukacyjny  „Polskie symbole narodowe” , dowiedzieliśmy się „Dlaczego flaga Polski jest biało-czerwona?”, wykonaliśmy własnoręcznie flagi, które niżej prezentujemy.

Czytaj więcej o: MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE
2021-04-20

DZIEŃ ZIEMI

     22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. To święto jest obchodzone na całej Ziemi - w Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970.  

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi.

Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ ZIEMI