Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 4-8 / Klasa 4a

Klasa 4a

 

Wychowawca klasy: mgr Marta Konefał - Cieleń

 

Artykuły

2022-06-07

Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole to wspaniała okazja, aby wspólnie spędzić czas. Z 3 na 4 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3a i 3b mogli uczestniczyć w nocce  w szkole. Spotkaliśmy się w piątek o godzinie 18:00, tak by opuścić szkołę następnego dnia o godzinie 9:00. Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. W naszym programie zajęć nie zabrakło podchodów, gier  i zabaw na sali gimnastycznej, oglądania filmów, karaoke,  treningu tanecznego oraz zakupu pizzy na kolacje. To była naprawdę długa noc. Dzieci  bawiły się doskonale. Czas wspólnej zabawy szybko minął i  uczniowie niewyspani, ale szczęśliwi wrócili do domów.

Czytaj więcej o: Nocowanie w szkole
2022-06-07

Wycieczka do Zoo we Wrocławiu

11 maja 2022 r. klasy 3a i 3c wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem tej wycieczki było ZOO oraz Afrykarium. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż dojedziemy na miejsce. Kiedy już stanęły przed bramą wrocławskiego ZOO pełne entuzjazmu weszły do tego przepięknego ogrodu. W skupieniu i z ciekawością oglądały wszystkie gatunki zwierząt, uważnie słuchały różnych ciekawostek na temat życia i funkcjonowania niektórych drapieżników.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Zoo we Wrocławiu
2021-10-05

Klasa 3a i 3b w Kopalni Złota

27 września 2021 r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się  na wycieczkę do Złotego  Stoku. Wizyta w Kopalni Złota okazała się pełna niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. To właśnie tutaj, przez ponad siedem wieków wydobywano ten szlachetny kruszec!  Bardzo szybko odkryliśmy, że atrakcją jest zarówno wspomniana kopalnia, jak i Średniowieczny Park Techniki oraz stosunkowo niedawno udostępniona Sztolnia Ochrowa.

Czytaj więcej o: Klasa 3a i 3b w Kopalni Złota
2021-04-29

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 230 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić dzieciom rolę  i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci.

Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem  w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.

W tym roku z uwagi na specyficzną sytuację związaną z obostrzeniami w dobie pandemi koronawirusa nie możemy obchodzić tego Święta hucznie, razem z cała społecznością szkolną i lokalną, jak co roku. Ale jako Polacy mamy patriotyczny obowiązek pamiętać i dzielić się tą informacją . Zrobiliśmy to on-line.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
2021-04-29

Nasza klasa z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. To z pewnością największe ekologiczne święto świata. Światowy Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by zrobić niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, oszczędne zużycie wody, czy troska o najbliższe otoczenie to postawy proekologiczne, które można wdrażać w życie bez wychodzenia w domu. Uczniowie klasy 2a pamiętali o Światowym Dniu Ziemi. Z tej okazji wykonali eko-zabawki – małe dzieła sztuki.

Zapraszamy od obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej o: Nasza klasa z okazji Dnia Ziemi
2021-03-08

Klasowy ogródek na parapecie w klasie 2a

Wszyscy tęsknimy do ciepła i zieleni. Dlatego też, uczniowie z klasy 2a postanowili zorganizować „Klasowy ogródek na parapecie”.  Cała klasa wzięła się do pracy, jak przystało na prawdziwego ogrodnika. Dzieci zgromadziły potrzebne przybory, pojemniczki, doniczki, konewki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy przypomniały jakie warunki potrzebne są roślinom do wzrostu. Następnie siały rzodkiewkę, sadziły pietruszkę, szczypior, owies i bazylię. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Ten dzień dostarczył nam wiele radości. Po raz kolejny odkrywanie świata okazało się świetna zabawą.

Czytaj więcej o: Klasowy ogródek na parapecie w klasie 2a