Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 4-8 / Klasa 4b

Klasa 4b

 

Wychowawca klasy: mgr Beata Godzic - Pliszka

 

Artykuły

2021-10-05

Klasa 3a i 3b w Kopalni Złota

27 września 2021 r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się  na wycieczkę do Złotego  Stoku. Wizyta w Kopalni Złota okazała się pełna niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. To właśnie tutaj, przez ponad siedem wieków wydobywano ten szlachetny kruszec!  Bardzo szybko odkryliśmy, że atrakcją jest zarówno wspomniana kopalnia, jak i Średniowieczny Park Techniki oraz stosunkowo niedawno udostępniona Sztolnia Ochrowa.

Czytaj więcej o: Klasa 3a i 3b w Kopalni Złota
2021-05-28

Dbamy o nasze środowisko naturalne.

Uczniowie w ramach zdalnego nauczania omawiali tematy związane z ochroną środowiska naturalnego, w którym żyją, i które odwiedzają w ciągu roku. W czasie zajęć dowiedzieli się na czym polega prawidłowe segregowanie, kompostowanie i selekcjonowanie odpadów, które wytwarzamy w naszych domach. Jak należy postąpić ze zużytymi bateriami, akumulatorami, zepsutymi świetlówkami lub gdzie oddać niewykorzystane i przeterminowane lekarstwa. 

Czytaj więcej o: Dbamy o nasze środowisko naturalne.
2021-05-18

Prawidłowo się odżywiamy.

Uczniowie klasy 2 B w ramach godzin lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania i przestrzegania Piramidy żywieniowej spotkali się z Panią Anną Drążek dietetykiem klinicznym. Pani Ania w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zasady prawidłowego odżywiania oraz w jaki sposób należy stosować się do zasad przedstawionych w Piramidzie żywienia. Ludzie przygotowując różne potrawy nauczyli się przetwarzać i wzbogacać żywność w różne składniki „dopasowując” ją do swoich upodobań smakowych.

Czytaj więcej o: Prawidłowo się odżywiamy.
2021-05-05

Majowe święta państwowe.

W trakcie zdalnego nauczania z powodu pandemii koronawirusa, uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się o trzech bardzo ważnych świętach państwowych przypadających na początku maja.

Czytaj więcej o: Majowe święta państwowe.
2021-03-09

Jak działa moje ciało i jak o nie dbać.

W klasie 2B w dniu 09.03 odbyła się ciekawa lekcja na temat "Jak działa moje ciało i jak o nie dbać?", na którą została zaproszona pielęgniarka szkolna Pani Joanna Wołowiec. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest szkielet człowieka, jakie funkcję pełnią niektóre organy w ciele człowieka.

Czytaj więcej o: Jak działa moje ciało i jak o nie dbać.