Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 4-8 / Klasa 5a

Klasa 5a

 

Wychowawca klasy: mgr Monika Malina Strzępek

 

 

Artykuły

2022-06-10

LEKTURA W PUDEŁKU OD ZAPAŁEK

Na zakończenie omawiania lektury – oczywiście, projekt! Uczniowie klasy 4a niedawno skończyli pracę z powieścią Ewy Nowak pt. „Pajączek na rowerze”. To dość nowa pozycja książkowa, jednak bardzo się czwartakom spodobała. To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze i że na miłość nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Porusza także trudne (choć nieobce dzieciom) tematy, takie jak: rozpad rodziny, rozwód rodziców, brak zrozumienia ze strony najbliższych.

Czytaj więcej o: LEKTURA W PUDEŁKU OD ZAPAŁEK
2022-03-29

PRZYSŁOWIA SĄ MĄDROŚCIĄ NARODU

„Biednemu zawsze wiatr w oczy”, „Co dwie głowy to nie jedna”, „Czas to pieniądz”, „Dzieci i ryby głosu nie mają”… Jak rozumieć przysłowia? Co one dla nas dziś znaczą? Z niełatwym zadaniem przełożenia znaczenia przysłowia na rysunek zmierzyli się uczniowie klasy 4a. Wyszło im to znakomicie! Sami zobaczcie!

Klasowy konkurs dotyczący przysłów zorganizowała pani od polskiego – Magdalena Góra.

Czytaj więcej o: PRZYSŁOWIA SĄ MĄDROŚCIĄ NARODU
2022-02-25

BIEGANE DYKTANDO CZWARTAKÓW

Czwartek. Za oknem kłębią się szarobure deszczowe chmury, jest ciemno i nieprzyjemnie… O, matko, ile jeszcze do końca lekcji??? Jednak na żywą i niezwykle energiczną klasę 4a w ten brzydki dzień czekało… biegane dyktando. To była dla nich nie lada gratka! Uczniowie pracowali w parach.

Czytaj więcej o: BIEGANE DYKTANDO CZWARTAKÓW
2022-01-11

MIKOŁAJEK I CZWARTOKLASIŚCI

Lektura „Mikołajek” bawi do łez zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczniowie klasy 4a nie mogli się rozstać z energicznym i przezabawnym bohaterem książki, wzięli więc udział w klasowym konkursie na ilustrację do „Mikołajka”, który zorganizowała dla nich pani od polskiego – Magdalena Góra. Wszyscy wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i niemałymi zdolnościami plastycznymi! Należą się im wyrazy uznania! Jury, by wybrać najlepsze prace, miało twardy orzech do zgryzienia…

Czytaj więcej o: MIKOŁAJEK I CZWARTOKLASIŚCI
2021-04-30

Konsytucja 3 Maja

Nawet siedząc w domu, bez otwartych szkół, uroczystych apeli, okazałych wystaw i prelekcji poświęconych rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy 3a przypomnieli o ważności tego święta. W ramach edukacji społecznej dowiedzieli się o znaczeniu Konstytucji 3 Maja, wykonali świetne prace plastyczne. Oto kilka prac przesłanych przez uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Konsytucja 3 Maja