Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

Przewodnicząca SU: Lena Cieleń

Zastępca Przewodniczącej SU: Lena Sulikowska

Opiekunki SU: p. Iwona Smolak i p. J. Muraszko

 

Artykuły

2023-03-08

Dzień Kobiet w szkole

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski życzy wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole: ogromu radości, dużo zdrowia i zadowolenia z życia, spełnienia najskrytszych marzeń a także uśmiechu na twarzy każdego dnia.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w szkole
2022-11-14

Rozstrzygnięcie konkursu

Samorząd Uczniowski wręczył nagrody dla zwycięzców, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs pt. „Patriotyzm i jego znaczenie w dniu dzisiejszym”. Pierwsze miejsce – Zuzanna Pochopień, drugie miejsce – Agata Bełtowska, trzecie miejsce – Lilianna Bednarska.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu
2022-03-18

KOBIETY, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT

Dzień Kobiet już dawno za nami... Jednak mamy do ogłoszenia wyniki konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski pt. "Kobiety, które zmieniły świat"! Wpłynęło 25 pięknych prac. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i pomysły!!!

Czytaj więcej o: KOBIETY, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT
2022-03-17

ZIELONO NAM!

17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka! Jednak nie jest on jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Z tej okazji organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty. Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł, jak trochę ubarwić szkolne życie! A dokładniej – zabarwić je na ZIELONO…

Czytaj więcej o: ZIELONO NAM!
2022-02-24

TŁUSTY CZWARTEK Z SAMORZĄDEM

24 lutego br. Samorząd Uczniowski obdarowywał świeżymi, pachnącymi pączusiami wszystkich pracowników szkoły.

Było bardzo słodko!

Czytaj więcej o: TŁUSTY CZWARTEK Z SAMORZĄDEM
2022-02-16

ŚWIĘTUJEMY WALENTYNKI!

Każdego roku - 14 lutego - obchodzimy dzień zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. W naszej szkole Samorząd Uczniowski postarał się o symboliczne kartki walentynkowe dla uczniów, którzy tego dnia byli w szkole. Pozostałym członkom szkolnej społeczności, którzy uczą się online, przesyłamy życzenia wszystkiego dobrego oraz OGROMU miłości i życzliwości każdego dnia!

Czytaj więcej o: ŚWIĘTUJEMY WALENTYNKI!
2022-01-10

DZIEŃ SPRZĄTANIA BIURKA

10 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka. W związku z tym świętem Samorząd Uczniowski zachęcał członków szkolnej społeczności do uporządkowania biurka oraz przestrzeni, która powinna wspierać nas w nauce, a nie stanowić przeszkodę. Chętni przesłali nam zdjęcia swoich pięknie wysprzątanych stanowisk pracy. Oby taki stan trwał jak najdłużej :)

Czytaj więcej o: DZIEŃ SPRZĄTANIA BIURKA
2021-12-06

POMAGANIE JEST FAJNE!

Nasi Uczniowie i ich Rodzice są niezastąpieni! Bardzo dziękujemy za wsparcie Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego wolontariatu w organizacji andrzejkowego kiermaszu słodkości. Cały dochód ze sprzedaży przepysznych domowych babeczek zostanie przekazany na świąteczny prezent dla niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły, który uczy się w domu.
Dobro wraca!
Czytaj więcej o: POMAGANIE JEST FAJNE!
2021-11-19

Z TOLERANCJĄ NAM DO TWARZY!

TEN DZIEŃ POWINIEN PRZYPADAĆ CODZIENNIE!

16 listopada przypada Dzień Tolerancji. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim chcieliby bardzo, by ten dzień stał się szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób prześladowanych, nieakceptowanych lub wykluczonych społecznie.

Czytaj więcej o: Z TOLERANCJĄ NAM DO TWARZY!
2021-10-22

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – konkurs

Hmmmmm, trudno uwierzyć, że nauczyciele byli kiedyś dziećmi... Ale to prawda!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli twardy orzech do zgryzienia... Samorząd Uczniowski przygotował dla nich niełatwy konkurs. Zadaniem uczniów było rozpoznanie swoich nauczycieli lub innych pracowników szkoły w tych słodkich dzieciaczkach ze zdjęć.

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – konkurs