Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 4-8 / Klasa 4c

Klasa 4c

 

Wychowawca klasy: mgr Jolanta Marcinkiewicz

 

Artykuły

2021-04-30

Patriotyzm w wersji dla dzieci

Zbliża się kolejna Majówka- 1,2,3- go Maja. Warto porozmawiać z dziećmi o patriotyźmie i niepodległości. Chociaż dla dzieci w młodszym wieku szkolnym pojęcia te nie należą do łatwych, to możemy wypracowywać i wyrabiać dobre nawyki na konkretnych przykładach. 

Czytaj więcej o: Patriotyzm w wersji dla dzieci
2021-03-08

Dzień Kobiet w 2c

W poniedziałek 8 marca uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią i panią praktykantką radośnie obchodzili wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali 100 lat i wręczyli dziewczynkom prezenty – szyfrowane pamiętniki. Chłopcy również ustawili stoły, krzesła i podali koleżankom herbatę. Słodki poczęstunek w formie domowych wypieków umilił rozmowy przy stole. Następnie chłopcy po tajnych obradach obdarowali każdą koleżankę tytułem Miss w różnych dziedzinach: Miss Gracji, Mądrości, Uśmiechu, Roztropności, Inwencji Artystycznej, Powagi, Ambicji, Życzliwości, Piękności. Dzień ten był szczególny dla wszystkich – wesoły i miły.

Teraz czekamy na nadejście upragnionej wiosny. Na pewno przyniesie nam wiele miłych niespodzianek!

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w 2c
2021-03-12

Czy pies może być terapeutą? Nietypowe zajęcia w 2c.

Na to pytanie próbowali dzisiaj odpowiedzieć i doświadczyć uczniowie klasy 2c, uczestnicząc w zajęciach dogoterapii, dziedziny wspomagającej edukację, rehabilitację i psychoterapię. Do klasy zawitał zespół terapeutyczny w składzie: pies Soyer ze swoją przewodniczką. Między dziećmi a psem został nawiązany radosny, emocjonalny kontakt. Obecność psa wyzwoliła w dzieciach spontaniczną aktywność, pozwoliła przełamać bariery i zahamowania np. strachu przed dotykaniem.

Czytaj więcej o: Czy pies może być terapeutą? Nietypowe zajęcia w 2c.
2021-04-01

Czas Wielkanocy

   Wielkanoc dla dzieci nie musi być mniej atrakcyjna niż Gwiazdka. Rozmowy w domu i w czasie nauki zdalnej o symbolice świąt, o tradycjach oraz wielkanocne prace plastyczno-techniczne sprawiają, że jest to wyjątkowe i wesołe święto (pomimo trudnego czasu pandemii).

  Wielkanoc w tradycji chrześcijańskiej to najważniejsze święto religijne. Obchodzona jest w pierwsząniedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Jest świętem ruchomym. Wielkanoc najwcześniej może przypadać 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia.

Czytaj więcej o: Czas Wielkanocy
2021-04-20

22 kwietnia-Międzynarodowy Dzień Ziemi

       Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym.

Czytaj więcej o: 22 kwietnia-Międzynarodowy Dzień Ziemi
2021-04-22

Nasze zainteresowania

Cieszy fakt, że dzieci w młodszym wieku szkolnym interesują się (poza nauką) różnymi dziedzinami. Do czołowych zainteresowań w naszej klasie należą: zainteresowanie sportem, zabawami ruchowymi, czytaniem ciekawych książek, nauką gry na instrumentach, majsterkowaniem, budowaniem, a nawet szyciem na maszynie. 

Czytaj więcej o: Nasze zainteresowania
2021-06-14

Integracja zespołu klasowego w Stajni pod Zamkiem

Czas lockdown’u i  nauki zdalnej  był trudnym czasem dla relacji interpersonalnych między dziećmi. Izolacja fizyczna i psychiczna zdecydowanie zaburzyła wypracowywane wcześniej w środowisku szkolnym zasady współpracy między uczniami, grupowe relacje oraz integrację klasową. Dzieci nie mogły fizycznie przynależeć do grupy, z którą są związane a Teams nie zaspakajał takiej potrzeby. Dlatego też obecnie staramy się wzmacniać i wypracowywać ponownie pozytywne relacje i integrację zespołu klasowego, poprzez różne formy zajęć oraz wspólne aktywności i projekty.

Czytaj więcej o: Integracja zespołu klasowego w Stajni pod Zamkiem
2022-03-24

Pieszy rajd do Zamku Książęcego w Niemodlinie

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa 3c wybrała się na pieszy rajd do Niemodlina. Po przejściu  w eskorcie Policji sześciu kilometrów, dotarliśmy do Zamku Książęcego w Niemodlinie.

Czytaj więcej o: Pieszy rajd do Zamku Książęcego w Niemodlinie
2021-12-14

Akcja „I Ty możesz zostać mikołajem”

Kilka dni temu mały wolontariat zorganizował w naszej szkole mikołajkowy kiermasz, którego celem było pozyskanie cegiełek na rzecz samotnych mieszkańców  naszej gminy, podopiecznych Stacji Caritas.

Czytaj więcej o: Akcja „I Ty możesz zostać mikołajem”
2022-06-01

Dzień Dziecka

Od samego rana dopisywała pogoda. W klasie były życzenia, poczęstunek i obejrzeliśmy film o dzieciach, żyjących na różnych kontynentach. Nie wszystkie mogą być szczęśliwe tak jak my, niektóre ciężko pracują od 5-tego roku życia, niektóre cierpią z powodu chorób i muszą wiele kilometrów chodzić po wodę. 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka