Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 1-3 / Klasa 1b

Klasa 1b

 

Wychowawca klasy: mgr Dorota Dec

 

Artykuły

2022-12-05

Konkurs „Bajki, baśnie i bajeczki” w klasach pierwszych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie z pierwszych klas mieli okazję wziąć udział w konkursie  pt. „ Bajki, baśnie i bajeczki”. Dzieci wykazały się wiedzą na temat znanych i lubianych bajek z literatury klasycznej i współczesnej, rozpoznawały utwory muzyczne z popularnych filmów animowanych i brały udział w torze przeszkód składając jednocześnie elementy układanki. Emocje były wielkie, a dzieci jak na konkurs o bajkach bajecznie przebrane. Zabawę poprowadziły: Pani Dorota Dec i Pani Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

Czytaj więcej o: Konkurs „Bajki, baśnie i bajeczki” w klasach pierwszych
2022-12-07

Zabawa Andrzejkowa u pierwszoklasistów

Andrzejkowa zabawa u pierwszoklasistów do pląsy, wspólne tańce, pokazywanki i naśladowanki, a także kilka słów o tradycjach andrzejkowych. Zabawa stała się miłym przerywnikiem w codziennej pracy nad czytaniem, pisaniem i liczeniem.

Zabawę prowadziła Pani Dorota Dec i Pani Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

Czytaj więcej o: Zabawa Andrzejkowa u pierwszoklasistów
2022-11-28

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś - najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z klasy 1b i spędziły ten dzień w towarzystwie swoich pluszaków.   Oglądali fragmenty bajek z misiami w roli głównej. Czytali, liczyli, kodowali, brali udział w zabawach ruchowych, wykonywali prace plastyczne. Cały dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia
2022-10-14

Udział w programie profilaktycznym „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”.

14.10.2022 r. uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w programie profilaktycznym polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”. Dowiedzieli się: Kiedy należy myć ręce i jak to skutecznie robić. Czym jest właściwa higiena. Dlaczego należy wycierać ręce. Co to są mikroorganizmy. Zajęcia w zabawny sposób przeprowadziły wychowawczynie: Dorota Dec i Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

Zapraszamy na relację zdjęciową…

Czytaj więcej o: Udział w programie profilaktycznym „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”.