„Przyrodnicze piękno naszej małej ojczyzny”

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu w naszej szkole gościliśmy mieszkańca Tułowic, Pana Kazimierza Kiejzę-  ornitologa i człowieka z pasją, którą okazała się przyroda w całej swojej okazałości, ze wszystkimi urokami i tajemnicami. Wrażliwość na jej piękno wzrastała w nim z następującymi po sobie porami roku, tak samo jak awersja do ludzi, którzy ją świadomie bądź nieświadomie niszczą i nie doceniają.

Nasz gość spotkał się  z uczniami naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych i opowiedział  historię powstania Borów Niemodlińskich, zaprezentował bogactwo ptaków i różnych zwierząt żyjących na naszym terenie, przedstawił ciekawostki przyrodnicze. Przypomniał, że człowiek jest nierozerwalną częścią przyrody i ma ogromny wpływ na faunę i florę otoczenia. Uczniowie zadawali pytania, na które przyrodnik skrupulatnie odpowiadał. Na zakończenie Pan Kazimierz zagrał uczniom  utwory na fletni pana, które świetnie wkomponowały się w tematykę spotkań i zyskały uznanie uczniów. Do końca tygodnia uczniowie mogą podziwiać wystawę autorstwa Pana Kazimierza Kiejzy pt. „Natura Borów Niemodlińskich”, zorganizowaną w holu szkoły. Takie spotkania, razem z wiedzą wyniesioną z zajęć, budują wrażliwość i świadomość młodego pokolenia na piękno natury i zagrożenia płynące z zewnątrz. Serdecznie Panu dziękujemy!