Bezpieczne ferie

W ostatni piątek przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie klas 0-3 wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Uczniowie poznali zagrożenia związane z zabawami na śniegu i lodzie oraz alternatywnie jak bawić się bezpiecznie. Utrwalili znajomość numerów alarmowych oraz wzięli udział w radosnych zabawach ruchowych: kuligu ciągniętym przez konia na biegunach, jeździe na kocowych sankach oraz zjazdach na kartonowych nartach. Nie zabrakło również zabawy śnieżkami tzn. przerzucania papierowych kul z  pola chłopców na pole dziewcząt i odwrotnie. Zajęcia zakończono radosnym okrzykiem „Niech żyją ferie!”.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych ferii, odpoczynku od obowiązków szkolnych i samych bezpiecznych i radosnych zabaw.

Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni klasy 1b Dorota Dec przy wsparciu wychowawców i nauczycieli poszczególnych klas.