Egzamin na kartę rowerową

W dniu 5 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Uczniowie w maju musieli zmierzyć się z testem teoretycznym. Test dotyczył elementów kodeksu ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach. Kto zaliczył część teoretyczną mógł podejść do części praktycznej egzaminu – czyli do jazdy po przygotowanym torze, oczywiście w kasku i kamizelce odblaskowej.

Trzeba było zaprezentować m.in.: obsługę roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność wykonania manewru ( np. przy skręcaniu, prawidłowe zatrzymanie przed linią STOP. Pogoda dopisała, było słonecznie i bez deszczu, co umożliwiło nam przeprowadzenie bez problemów egzaminu . Kartę Rowerową uczniowie otrzymają już w tym miesiącu.

Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania. Szerokiej drogi.