Hotele dla pożytecznych robaczków i owadów

Pierwszoklasiści postanowili być eko i pomóc przyrodzie. W ekosystemie wszystko jest ważne – zaczynając od najmniejszych istnień, a kończąc na człowieku. Hotele dla pożytecznych owadów i robaczków to niewielka budowla przypominająca budkę lub domek, wykonana z naturalnych materiałów. Zapewnia schronienie różnym gatunkom owadów i umożliwia im budowanie gniazd. Dzięki pożytecznym owadom i robaczkom możliwe jest efektywne zapylanie kwiatów i jest to naturalny sposób na pozbycie się szkodników.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w tworzenie przestrzeni w szkolnym ogrodzie. Dzięki tej współpracy udało się zasiać przed szkołą łąkę miododajną, stworzyć dom dla pszczół murarek, schronienie dla jeża, stołówkę dla wiewiórki i ustawić wiele hoteli dla pożytecznych owadów i robaczków. Dziękujemy ekipie z Leroy Marlin, która razem z nami stworzyła jeden z największych hoteli, a Zakładowi Aktywności Zawodowej w Nysie za wsparcie naszej inicjatywy.