Marcowe Laboratoria Przyszłości

W marcu bardzo często sięgaliśmy po sprzęt pochodzący z programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach rewalidacyjnych, kompensacyjno - korekcyjnych i świetlicowych bardzo często sięgano po farby, dzięki którym powstawały prace plastyczne. Ciekawym urozmaiceniem lekcji okazały się okulary ClassVR, dzięki którym zwiedzano państwa i miasta europejskie. Jak zwykle długopisy 3D były ciekawym urozmaiceniem zajęć.

Najmłodsze grupy - Słoneczka wykorzystały lupy, aby poznać budowę pszczoły. Natomiast nasi pierwszoklasiści oglądali świat za pomocą mikroskopów i lup. Towarzyszyły im niesamowite przeżycia. Na zajęciach korekcyjnych ćwiczono zdolności manualne z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych. Sprzęt nagłaśniający przydał się podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Dodatkowo jedną z konkurencji podczas zawodów było przyszywanie guzików. Pomocne okazały się tutaj igły i nici. Kleje na gorąco przydały się podczas wykonywania ozdób wielkanocnych. To był udany miesiąc. Poniżej przedstawiamy fotorelację.